News

Amazon w końcu działa w Polsce!

-

2 min czytania

Strona Amazon.pl nareszcie zaczęła funkcjonować w Polsce. Można już zamawiać produkty.

Pod koniec lutego 2021 roku pojawiły się nieoficjalnie doniesienia o uruchomieniu serwisu Amazon.pl na początku marca br. Sam Amazon nie potwierdził jednak plotek i do tej pory nie wystosował oficjalnego komunikatu o starcie polskiej wersji swojego serwisu. A tu niespodzianka! Dziś wchodząc na Amazon.pl, naszym oczom ukazała się w pełni funkcjonalna strona, na której można zamawiać już produkty. Co ciekawe, nawet na oficjalnej stronie w komunikatach prasowych nie widnieje żadna informacja o tym, że serwis ruszył.

Platforma podaje, że w jej ofercie jest „ponad 100 mln produktów w niskich cenach”, a na dodatek klienci mogą liczyć na „zawsze niskie ceny i okazje aż do 75% taniej” (w porównaniu z sugerowaną ceną detaliczną)”.

Amazon w Polsce

Co oferuje Amazon w Polsce? Jak czytamy na stronie, firma oferuje gwarancję na zakupione produkty oraz łatwe zwroty. Jeśli idzie o przesyłkę, pojawia się informacja o darmowej dostawie na zakupy powyżej 100 zł oraz możliwość śledzenia swojej przesyłki. Niestety, nie wszystkie podstrony działają, jak należy. Wchodząc na moją ulubioną sekcję na każdej platformie, na której można coś kupić, czyli “okazje”, nie znalazłam żadnej promocji. Moim oczom ukazała się natomiast grafika przedstawiająca psa, obok przewróconego kosza, który poinformował mnie, że coś tu nie działa.

amazon.pl pies informuje ze coś nie działa na stronie

Podobny komunikat pojawia się podczas klikania w niektóre losowe produkty.

Chociaż Amazon ma sporą ofertę produktów, to wcale nie jest pewne, że przyjmie się w naszym kraju. Trudno jest zaproponować coś, czego nie ma u konkurencji. W Polsce mamy już przecież kilkadziesiąt tysięcy sklepów internetowych takich jak Allegro, AliExpress, czy też prężnie działający facebookowy marketplace.

Niemniej warto zapoznać się z ofertą światowego giganta jeśli chodzi o sprzedaż internetową. Czasem faktycznie można trafić na całkiem niezłe promocje, które pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Czytaj też: Amazon ujawnia projekt budynku głównego biura. Konstrukcja odnosi się do Wieży Babel i DNA

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii News