GamingNews

Aliens Fireteam Elite- dobry początek smutny koniec

-

2 min czytania

Aliens: Fireteam Elite wydany został w sierpniu i po zdawałoby się dobrych początkach, gra spadła w otchłań zapomnienia.

Już podczas recenzji gry nasz kolega redakcyjny Szymon Czaja napisał “Aliens: Fireteam Elite nie jest grą rewolucyjną dla swojego gatunku”. Tytuł ten w początkowej fazie cieszył się sporą popularnością jak na grę dobrą, ale nie wybitną. Co więcej, brak dużych aktualizacji, oraz pojawienie się innych tytułów, takich jak Back 4 Blood, mogło przyczynić się do spadku popularności A:FE.

W momencie premiery ten third person shooter posiadał około 12/13 tys. grających jednocześnie. Może i nie jest to wynik, który można porównywać do Counter Strike, ale dał tej grze swego czasu miejsce w top 100 najczęściej granych grach.

Teraz po siedmiu tygodniach, aż żal serce ściska, kiedy patrzy się na liczby, bo jednocześnie w Alien: Fireteam Elite gra zaledwie niecałe 300 osób.

Steam

Zdj. Steam/Vigilant Magazine

Nasz kolega taką opinię ma na temat tej gry:

[gra]Jest tym dla filmu Obcy: Decydujące Starcie, czym Alien Isolation było dla Obcy: Ósmy pasażer Nostromo – bardzo dobrą adaptacją konkretnej formy, jaką może przyjąć opowieść z uniwersum Ksenomorfów

Czytaj też: Raj dla fanów, solidny przeciętniak dla pozostałych – recenzja Aliens: Fireteam Elite [PC]

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming