FilmKultura

Alfred Molina powróci w roli Doctora Octopusa w “Spider-Man 3”

-

2 min czytania

Otto Octavius pojawi się w uniwersum Marvela! O tym, że Doc Oc będzie jednym ze złoli trzeciego “Spider-Mana” informuje The Hollywood Reporter.

W rolę Octaviusa po raz kolejny wcieli się Alfred Molina, który pierwszy raz zagrał tę postać w 2004 roku gdy wystąpił w “Spider-Man 2”, które reżyserem był Sam Raimi.

Genialny naukowiec o ośmiu kończynach w tamtych filmie stanął naprzeciwko Tobey Maguire’a. O tym, że Molina może powrócić do swojej roli mówiło się już od jakiegoś miesiąca.  Amerykańska strona The GWW donosiła wtedy, że Molina był widziany na planie filmowym.

Premiera trzecie odsłony przygód człowieka pająka z Tomem Hollandem w roli głównej została zapowiedziana na 17 grudnia 2021 roku. Reżyserem filmu będzie Jon Watts, który również stał za kamerą przy okazji “Spider Man: Homecoming” i “Spider-Man: Far From Home”.

Oprócz Hollanda i Moliny twórcy potwierdzili udział Benedicta Cumberbatcha, który ma pojawić się w produkcji oczywiście jako Doctor Strange. Oprócz niego zobaczymy również aktorów znanych z dwóch poprzednich części przygód Spider-Mana wśró nich Zendayę, Marisę Tomei, Jacoba Batalona czy Tony Revolori.

Potwierdzenie obecności Moliny w produkcji powoduje, że mamy w końcu oficjalną informację, że świat przedstawiony w trzeciej odsłonie marvelowskiego Spider-Mana będzie łączył się z każdą kinową epoką przygód pająka. Jamie Foxx powróci w roli Electro, które grał w 2014 roku w “The Amazing Spider-Man 2”, którego gwiazdą był Andrew Garfield. Molina za to 10 lat wcześniej próbował skopać tyłek Tobey Maguire.

W październikowym poście na instagramie Jamie Foxx jednoznacznie zasugerował, że w najnowszym filmie o przygodach pająka zobaczymy naraz trzech różnych Spider-Manów.  Po tym, jak post szybko zniknął z platformy Marvel i Sony nabrały wody w usta i nie chciały potwierdzić, ani zaprzeczyć tej informacji.

Druga część “Spider-Mana” to jak dotąd ostatni film ze świata Marvela, który trafił na ekrany kin. Produkcja zarobiła ponad 1 miliard dolarów na całym świecie.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film