Serial

Alexander Skarsgard dołącza do obsady sequela “Królestwa” Larsa Von Triera

-

2 min czytania

Tak – do tego “Królestwa”.

Kultowy serial  Larsa Von Triera powraca. W nowej odsłonie historii poza Alexandrem Skarsgardem zobaczymy Mikaela Persbrandt, Tuvę Novotną, Idę Engvoll, Astę August i Davida Dencika.

Może cię zainteresować: The Matrix Resurrections – mamy pierwszy trailer [WIDEO]

Skarsgard, który zagrał u boku Kirsten Dunst w Melancholii Von Triera (2011), zagra gościnnie w surrealistycznym szpitalnym dramacie o ultranowoczesnej placówce medycznej nawiedzanej przez duchy. Skarsgard wystąpi gościnnie jako prawnik, w tej samej roli jaką jego ojciec, Stellan Skarsgard, grał w drugim sezonie serialu w latach 90.

Pierwsze dwa, czteroodcinkowe sezony “Królestwa”zostały wyemitowane w 1994 i 1997 roku. Von Trier postanowił  powrócić do kultowej produkvji na ostatni, pięcioodcinkowy sezon “The Kingdom Exodus”, którego premiera ma się odbyć w 2022 roku.

W ostatnim sezonie zobaczymy walkę Duńczyków ze Szwedami. Z fabułą, w której Szwedzi  ze szpitala łączą się w grupę dyskusyjną SA (Anonimowi Szwedzi), aby dać upust swojej frustracji z powodu ich jowialnych i aroganckich duńskich współpracowników. Wkrótce jednak sprawy przybierają poważniejszy obrót.

Firma produkcyjne Gont Zentropa Von Triera stworzy “The Kingdom” Exodus wspólnie ze skandynawską grupą płatnej telewizji NENT (do której należy Viaplay w Polsce) i duńskimi nadawcami publicznymi DR. Nie wiemy czy możemy liczyć na wersję “Królestwa” w HD, ale trzymamy kciuki. Swoją drogą czy ktoś pamięta żenujący amerykański remake “Królestwa”, z który odpowiadał m.in. Stephen King? Nie? To dobrze.

Czytaj też: Intel zamierza wybudować fabrykę w Polsce? CEO giganta spotkał się z Mateuszem Morawieckim

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Serial