KulturaMuzykaNaszym zdaniemOd redakcjiOpinia

Alex Jones w folkowej piosence o kosmitach jedzących dzieci – poznajcie twórczość Nicka Lutsko

-

3 min czytania

Zdarza Ci się zagubić gdzieś w otchłaniach internetu? Mi zdarza się dosyć często, co czasem skutkuje ciekawymi znaleziskami

Przedstawiam moje ostatnie odkrycie – utwory niejakiego Nicka Lutsko. A raczej przerobione na nie przemowy słynnych, amerykańskich postaci.

Kim w ogóle jest Nick? Na jego stronie internetowej możemy wyczytać, że jest to autor tekstów, producent i wykonawca. Pochodzi z Chattanooga w stanie Tennessee. Zawodowo zajmuje się tworzeniem satyrycznych piosenek i teledysków dla firmy rozrywkowej Super Deluxe.

nick lutsko i jego kukiełki

Nick Lutsko z kukiełkami, które występują w jego show. (fot. fanpage https://www.facebook.com/NickLutsko)

Jego produkcje zgromadziły ponad 100 milionów wyświetleń na różnych platformach. Zostały udostępnione przez takie osoby jak J.K. Rowling (autorka serii o Harrym Potterze) i Mark Hamill (aktor znany między innymi z “Gwiezdnych Wojen”). Poznajcie niektóre z nich.

Złotousty Kanye West w stylu Tame Impala

Postać ta tak usilnie stara się być na ustach wszelkich mediów, że ciężko jest go nie kojarzyć. Raper w tym roku postanowił nawet wystartować w wyborach na prezydenta USA. Oprócz bycia znanym z bardzo dyskusyjnych i często zmieniających się poglądów, znany jest też ze swoich wypowiedzi, które stają się przedmiotem internetowych śmieszków. Zakpić z niego postanowił też bohater artykułu. W swoim utworze wykorzystał fragmenty wywiadów, w których Kanye mówi między innymi o tym, że widzi dźwięki, mógłby być zawodowym chirurgiem plastycznym, a jego ostatecznym celem jest być jak woda. Całość utrzymana jest w stylu zespołu Tame Impala, grających psychodeliczny pop-rock.

Najsłynniejszy foliarz w USA w nostalgicznej piosence o teoriach spiskowych

Alex Jones – a właściwie Alexander Emric (albo Emerick) Jones – uchodzi za jednego z największych siewców teorii spiskowych w Ameryce. Znany jest z propagowania swoich poglądów w internecie, za co został już zbanowany między innymi przez portal Facebook i YouTube. Kosmici w rządzie, handel ludźmi na tyłach pizzerii przez doradcę Hillary Clinton, istnienie wampirów i goblinów – to tylko niektóre z jego pomysłów. Z wypowiedzi głoszonych przez Jonesa w jego autorskim programie InfoWars powstał utwór w klimacie indie folk. Linia melodyczna oraz wokal brzmią łudząco podobnie do twórczości zespołu Bon Iver. Szczerze mówiąc, jeśli nie wsłuchasz się w tekst, to piosenka ta idealnie nadaje się na jesienny, nostalgiczny wieczór z kubkiem herbaty i dobrą książką.

Co jeszcze możemy znaleźć w twórczości Lutsko?

Przemówienia Donalda Trumpa w smutnej “emo” piosence
Ivanka Trump jako Lana Del Rey
Eminem w stylu zespołu Talking Heads
Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Kultura