GamingNews

Activision skupi się na tworzeniu gier mobilnych. Powstaje nowe studio wewnętrzne spółki

-

3 min czytania

Mobilna odsłona Call of Duty cieszy się bardzo dużą popularnością. Jej atrakcyjność zaskoczyła dewelopera do tego stopnia, że postanowił rozwinąć skrzydła na rynku mobilnym. Naturalnie w realizacji tego zamierzenia pomogą mu ogromne zyski, jakie osiągnął ze sprzedaży wymienionego produktu.

Już niebawem ujrzymy kolejną  grę mobilną, którą zaprojektuje nowe studio Activision Mobile — powołane przez samego dewelopera.

Studio te będzie odpowiedzialne za tworzenie nowych gier mobilnych klasy AAA, na urządzenia mobilne. Na oficjalnej stronie firmy, opublikowano szereg ogłoszeń dotyczących naboru nowych pracowników, którzy będą odpowiedzialni za tworzenie tytułów na urządzenia mobilnej rozrywki.

Przedstawiamy zrzut ekranu jednego z ogłoszeń:

Tłumacząc z angielskiego:

Witamy w Activision Mobile. Jesteśmy nowym wewnętrznym studiem, które zajmuje się tworzeniem najlepszych gier mobilnych AAA na świecie. Nasz pierwszy projekt to nowy tytuł mobilny AAA w serii Call of Duty. Szukamy wielkich talentów z branży mobilnej, konsolowej i PC, pasjonujących się swoją pracą, którzy podzielają naszą wiarę w to, jakie doświadczenia AAA na urządzeniach mobilnych mogą i powinny być. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy zbudować nasze zespoły i zabrać się do pracy, i zapraszamy Cię do przyłączenia się do nas w tworzeniu czegoś wyjątkowego.

Pierwotnym studiem, które tworzyło pierwszą grę mobilną dla Activision, było chińskie studio TiMi, należące do Tencent Games — najbardziej dochodowej chińskiej spółki gamingowo — inwestycyjnej na świecie.

W lutym 2020 roku, w wywiadzie dla jednego z  portali gamingowych — Bob Kotik — dyrektor generalny Activision oświadczył, że gry mobilne są niezwykle ważne dla spółki oraz potwierdził, że spółka pracuje nad mobilnymi odsłonami ich najlepszych tytułów.

Pierwsze ogłoszenie o prace zauważono już we wrześniu 2020 roku. Zostało ono opublikowane przez przypadek i natychmiast usunięte ze strony dewelopera, po zauważeniu przez społeczność graczy. Ogłoszenie zawierało informacje o planach rozpoczęcia prac nad mobilną odsłoną Call of Duty Warzone.

Dobrą wiadomością dla fanów gier Blizzard jest to, iż w lutym tego roku Kotick wspomniał o intensywnych pracach nad grami, które oparte są na świecie Warcraft, na urządzenia mobilne.

Przypominamy, że darmowa, mobilna gra Call of Duty Mobile została wydana 1 października 2019 roku na urządzenia mobilne z systemem Android i IOS, a 10 marca 2020 roku wydano Call of Duty Warzone.

Według wydawcy pierwszą grę podczas premiery pobrano ponad 500 milionów razy, natomiast druga gra przyciągnęła do monitorów i telewizorów ponad 100 milionów graczy.

Lubicie Call of Duty Mobile? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod artykułem.

Czytaj też: Marvel ma Kapitan Genitalia? Nie zrozumienie imienia wywołało burzę

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming