Gaming

Activision kończy współpracę z aktorem Call of Duty po seksistowskich komentarzach

-

2 min czytania

Activision/Blizzard nie ma ostatnio szczęścia. Najpierw gracze zaczęli odpływać od gier tworzonych przez te firmy, fani zarzucali również twórcom brak zainteresowania tworzeniem jakościowych produkcji. Teraz do sieci trafiły nagrania, w których pracownik firmy szczyci się swoim seksizmem.

Activision zerwało wczoraj współpracę z Jeffem Leachem, aktorem, którego głos znają fani serii, ponieważ wcielał się w postać Ghosta zarówno w Call of Duty: Modern Warfare, jak i Warzone. Kilka dni temu światło dzienne ujrzało wideo, w którym widać aktora rzucającego na prawo i lewo seksistowskimi i mizoginistycznymi obelgami.

Nagranie na Twitterze opublikował użytkownik NitroLukeDX. W pierwszym klipie Leach obraża streamerkę TheZombieUnicor, kiedy ta nie pojawiła się podczas programu na żywo. Skomentował to w sposób, który wskazywał, że dziewczyna jest popularna ze względu na swój dekolt.

Właściwie musiałaby być zabawna, ona nie mogła po prostu polegać na jej przerażającym dekolcie.

 

Film zawiera również nowsze komentarze Leacha. Zostały one nagrane z transmisji na żywo, w której grał w Call of Duty: Warzone w 2020 roku.

Po pojawieniu się Twittów Activision wydało oświadczenie, w którym podano stanowisko firmy.

Seksizm nie ma miejsca w naszej branży, naszych grach czy społeczeństwie. Activision nie współpracuje już z Jeffem Leachem. Zdecydowanie potępiamy te uwagi. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim graczom przyjemnego i bezpiecznego doświadczenia.

Jeff Leach odpowiedział na te zarzuty, mówiąc, że cytaty są wyciągnięte z kontekstu. Jego słowa podczas gry w Warzone z 2020 podobno były odpowiedzią na trolla i tak powinno się je traktować.

Czytaj też: SpaceX Elona Muska wystrzeli na Księżyc satelitę, który jest finansowany przez Dogecoina

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming