Gaming

7 najlepszych utworów jakie usłyszeliście w Fifie

-

3 min czytania

Nawet jeśli nie lubisz gier komputerowych, nawet jeśli nie lubisz piłki nożnej, na pewno jesteś świadom jak ważna dla świata muzyki od lat jest seria Fifa. Od kiedy pamiętam w każdej kolejnej odsłonie trafiały do nas świetnie wyselekcjonowane utwory, które na lata zapadały w pamięć. Postanowiłem wybrać dla was siedem kawałków, które najlepiej obrazują muzyczną historię Fify. Zwłaszcza, że premiera Fifa 21 nastąpi już  5 października. Warto więc przypomnieć sobie, jak to kiedyś było.

Fifa 1999 – Fatboy Slim „The Rockafeller Skank”

Jeden z najbardziej kultowych utworów elektronicznych w historii w 1998 zawładnął każdą telewizjąa muzyczną. Wspaniały teledysk i świetna produkcja do dzisiaj zachwycacją, a do tego kojarzy się z golami legendarnego Dennisa Bergkampa.

Może cię zainteresować: The Matrix Resurrections – mamy pierwszy trailer [WIDEO]

Fifa 2004 – Radiohead „Myxomatosis”

Obecność „Myxomatosis” w Fifie zawsze wydawała mi się dosyć randomowa, ale nie miało to dla mnie znaczenia. Mój ulubiony zespół w mojej ulubionej grze o moim ulubionych sporcie. Wszystko się zgadzało. Zwłaszcza, że 2004 to pierwsza Fifa, którą kupiłem sobie sam.

Fifa 08 – Peter Bjorn and John „Young Folks”

Kojarzycie tę piosenkę? Tę indie taką. Z tym gwizdaniem? Kojarzycie. Tak. I chociaż w 2016 doprowadzała mnie ona do szału w 2008 roku strzelałem do jej dźwięków piękne bramki moim ulubionym piłkarzem – Samuelem Eto’o

Fifa z wiloma liczbami – Kasabian „Club Foot”

Motyw przewodni dwóch odsłony legendarnej serii. Jeden z najsłabszych zespołów, które stały się popularne na fali jarania się wszystkim co w Uk i z gitarami. Do dzisiaj kojarzy mi się jednak z oczekiwaniem na kolejny mecz online.

Fifa Football 2004 – Caesars „Jerk It Out”

Utwór, który został użyty w jakimś milionie reklam od kiedy po raz pierwszy usłyszałem go poprzez grę EA Sports. Do dzisiaj mam odruch wymiotny na pierwsze dźwięki tego kawałka, ale w swoim czasie przyprawiał mnie o ciarki na plecach i myśl o pięknych bramkach z przewrotki.

Fifa 98 – Blur „Song 2”

Gdyby nie Fifa ten zespół nie były w połowie tak popularny jak jest. Utwór, który pokochali wszyscy gracze i który na lata został wyznacznikiem muzycznej jakości serii. A dodatkowo utwór ten ma mieć swój wielki powrót do EA w 17tce.

Czytaj też: Alexander Skarsgard dołącza do obsady sequela “Królestwa” Larsa Von Triera

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming