AnimeCykl

5 Seriali anime, które powinniście zobaczyć – część 1

-

4 min czytania

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć przygodę z anime to w tym cyklu poznasz seriale, które powinieneś zobaczyć.

Zapraszam na kolejny cykl w Vigilant Magazine. Tym razem przedstawiamy seriale anime. Zobacz jaką mieszankę animacji z kraju kwitnącej wiśni dla Ciebie przygotowaliśmy.

Fist of the North Star (1984-1987)

Fist of the North Star - plakat serialu

Fist of the North Star — plakat serialu

Gatunek: Akcja, Sci-Fi, Dramat, Sztuki Walki

W nieokreślonych latach końca XX wieku Kenshiro przemierza postapokaliptyczny świat poszukując zemsty na swym rywalu Shinie. Ten nie tylko pozostawił go na pewną śmierć, ale i porwał ukochaną Kenshiro, Yuri. Podczas swych wędrówek, nasz bohater musi korzystać ze swojego zabójczego stylu walki o nazwie Hokuto Shinken, pomagając w ten sposób potrzebującym. Jego wysiłki nie pozostają niezauważone i szybko musi zmierzyć się z coraz silniejszymi wrogami. Przy pomocy kilku wiernych przyjaciół próbuje przywrócić dobro na świecie i pokonać pozostałych mistrzów sztuk walki.

Legend of the Galactic Heroes (1988-1997)

Legend of Galactic Heroes - plakat serialu

Legend of Galactic Heroes — plakat serialu

Gatunek: Akcja, Sci-Fi, Dramat

Przez ponad 150 lat, trwającym impasie w wojnie pomiędzy Imperium Galaktycznym, a Ligą Wolnych Światów, władze przejmuje nowe pokolenie przywódców. Reinhard von Lohengramm pnie się po szczeblach kariery w imperium, walcząc nie tylko na polu militarnym, ale także z podupadającym imieniem jego rodu. Po drugiej stronie galaktyki, Yang Wen-li zmaga się z upadającą demokracją i próbuje trzymać się swoich ideałów w zwaśnionej Lidze. W tej space operze ścierają się dwie ideologię. Przekonaj się sam, kto zwycięży, przelewając krew swoich obywateli.

Dirty Pair (1985)

Dirty Pair - plakat serialu

Dirty Pair — plakat serialu

Gatunek: Sci-Fi, Akcja, Komedia

Jeśli masz problem to dzwoń po WWWA (World Welfare Work Association). Wyślą oni doskonale wytrenowaną drużynę agentów nazywaną „Konsultantami ds. problemów”, dla których żaden problem, to nie problem. Jeśli jednak wyślą do was agentów Kei i Yuri to przygotuj się na dużo zniszczeń przy rozwiązywaniu twojej sprawy.

Cyber City OEDO 808 (1990)

Cyber City - plakat serialu

Cyber City — plakat serialu

Gatunek: Przygodowy, Sci Fi, Akcji

Jest rok 2808, trzech skazańców otrzymuje możliwość zmniejszenia swojego wyroku, jeśli będą łapać przestępców dla policji. Wszystko byłoby miłe i przyjemne, gdyby nie fakt, że poddawani są ciągłej kontroli. Na szyi każdy z nich ma obrożę, która wybuchnie, jeśli nie wykonają zadania.

Golden Boy (1995)

Golden Boy - plakat serialu

Golden Boy — plakat serialu

Gatunek: Przygoda, Komedia

Kintaro po studiach robi sobie przerwę. W czasie podróży po Japonii ima się różnych prac dorywczych. Podczas przygód uczy się wielu nowych rzeczy, przede wszystkim jak postępować z kobietami. Zabawne anime zdecydowanie dla starszego widza zaskakuje kreską, a przede wszystkim scenariuszem.

Zapraszamy do lektury kolejnej cześci tego cyklu: 5 Seriali anime, które powinniście zobaczyć – część 2

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Anime