AnimeCyklSerial

5 Seriali anime, które powinniście zobaczyć cz.2

-

4 min czytania

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć przygodę z anime, to w tym cyklu poznasz seriale, które powinieneś zobaczyć.

Zapraszam na kolejny cykl w Vigilant Magazine. Tym razem przedstawiamy seriale anime. Zobacz jaką mieszankę animacji z kraju Kwitnącej Wiśni dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rurouni Kenshin (1996-1998)

Rouroni Kenshin okładka DVD

Rouroni Kenshin okładka DVD

Gatunek: Przygoda, Sztuki walki, Romans

Japonia XIX wiek, zakończyła się era Bakumatsu, cesarz po niespokojnym okresie odzyskał tron. W nowym państwie, które jeszcze nie scementowało władzy i praworządności wciąż dochodzi do rozbojów, a włóczący się ronini (samuraje bez pana) szukają zaczepki. Śledzimy losy Himury Kenshina, który będąc podczas walk władców zabójcą, chce odpokutować za swoje czyny. Pomaga on potrzebującym i broni słabszych. Używa miecza o odwróconym ostrzu jako symbolu pokuty. Po drodze spotyka wielu nowych przyjaciół, jak i wrogów. Spokojne życie nie jest pisane Kenshinowi, bo los rzuca go w coraz to nowe przygody.

Devilman Lady (1998-1999)

Fot. Okładka DVD Devilman Lady

Fot. Okładka DVD Devilman Lady

Gatunek: Horror, Psychologiczny

Supermodelka Jun Fudo jest uwielbiana przez wszystkich. Skrywa jednak mroczny sekret. W jej żyłach płynie demoniczna krew. Jun przeżywa wewnętrzną walkę nie poddając się całkowitej przemianie i nieustannie kontrolując swoje łaknienie i chęć pożerania ludzi. O tym fakcie wie Lan Asuka z tajnej rządowej organizacji, która zajmuje się zwalczaniem demonicznych istot ze świata ludzi. Agentka stara się zwerbować Jun do walki przeciw własnemu rodzajowi.

https://www.youtube.com/watch?v=OCFoP5HpDAo

Ergo Proxy (2006)

Fot. Ergo Proxy plakat z filmu

Fot. Ergo Proxy plakat z filmu

Gatunek: Cyberpunk, Science Fiction, Horror, Dramat

W przyszłości wszystko podlega kontroli. Romdeau to miasto w którym ruch, myśl, a nawet przyrost naturalny kontrolowane są odgórnie. Wszyscy mieszkańcy mają jeden cel – stać się przykładnymi obywatelami. Wnuczka zarządcy miasta, a zarazem inspektor w policji Re-I ma dosyć takiego życia. Jakby na jej życzenie z laboratorium ucieka istota nieznanego pochodzenia, a zgrywa się to w czasie z rozprzestrzenianiem wirusa Cogito wśród androidów. Zarażeni zyskują dzięki wirusowi świadomość swojego “ja”. Główna bohaterka bada sprawę wraz ze swym asystentem Iggym, a wszystkie dowody wskazują na imigranta Vincenta.

Slam Dunk (1993 – 1996)

Fot. Slam Dunk okładka mangi

Fot. Slam Dunk okładka mangi

Gatunek: Sport

Historia opowiada o młodym chłopaku Sakuragi Hanamichi, który jest szefem lokalnego gangu. W jego skład wchodzą krzykacze i nieudacznicy. Sakuragi jednak tylko przy kolegach jest odważny, bo tak naprawdę to wstydliwy i kochliwy chłopak. Niestety nie ma szczęścia w miłości. Po przeniesieniu się do Liceum Shohoku zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Haruko. O dziwo dziewczyna odwzajemnia zainteresowanie, ale dlatego że chce zwerbować chłopaka do drużyny szkolnej koszykówki. Sakuragi pewny swoich umiejętności rozpoczyna grę w drużynie, a to tylko początek jego przygód.

 KonoSuba (2016 – 2017)

Fot. KonoSuba plakat z filmu

Fot. KonoSuba plakat z filmu

Gatunek: komedia, Fantasy

Głównym bohaterem jest Kazuma Satō, japoński nastolatek, który nie ma nic do zaoferowania społeczeństwu. Nie uczy się, na studia nie idzie, a nawet do pracy nie jest skory. Wydawałoby się że jego życie będzie wegetacją, ale przypadek sprawia że ginie on w bardzo żenujący sposób (jak to sam określa) i trafia do zaświatów. Tam spotyka boginkę Aqua, która oferuje mu odrodzenie się w równoległym świecie na wzór gry komputerowej, na dodatek Kazuma otrzymuje jedno życzenie. Młodzieniec zamiast supermocy żąda, aby bogini towarzyszyła mu w jego przygodzie. Wszystko byłoby cudowne, ale okazuje się że w świecie do którego trafili wszyscy są nierozgarnięci włącznie z Aquą.

Zapraszamy do lektury kolejnej cześci tego cyklu: 5 Seriali anime, które powinniście zobaczyć – część 1

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Anime