FoodNews

5 pomysłów na Covidowe Walentynki Last Minute

-

3 min czytania

Walentynki to już chyba ostatnie święto, które po raz pierwszy obchodzimy w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Jeśli wydawało Ci się, że globalna plaga zwalnia Cię z przygotowań do dnia zakochanych, mogłeś być w błędzie. Przygotowałam dla Was 5 pomysłów na  covidowe Walentynki dla zapominalskich:

 

Wieczór w ulubionej restauracji, weekend w Spa? Te pomysły mogą być nie lada wyzwaniem. Podczas gdy rząd na zmianę otwiera i zamyka ulubione atrakcje, warto postawić na bezpieczne rozrywki.

W restauracji

Twoja ulubiona restauracja nadal nie może przyjmować gości, ale Ty możesz przyjąć ją u siebie. Pamiętajcie! „Wspieram gastro” w walentynki liczy się podwójnie. I nie chodzi mi tylko o zamówienie specjalnie przygotowanych potraw. Wiele knajp proponuje niecodzienne zestawy dań w formie DIY- do samodzielnego przygotowania w domu. Wspólna lekcja gotowania może być bardzo smakowita i pikantna. Uwierzcie mi.

Morsowałem

No dobrze, kiedy jak nie teraz? Jeśli skrycie zastanawialiście się nad próbą morsowania, to jest właśnie ten dzień. Moment, kiedy razem ze swoją drugą połówką, możecie wymrozić się w najmodniejszy sposób, aby potem wspólnie rozgrzać się w domu. Morsowanie to nie tylko zimna woda lub kąpiele w śniegu (oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku i bezpieczeństwa), to tez cała kultura obserwowania morsujących. Jeśli ten temat bawi się do łez, wybierzcie się na spacer z termosem wypełnionym grzanym winem, aby z uśmiechem na twarzy podziwiać odważnych śmiałków i ich wyjątkowe miny podczas wchodzenia do wody.

Narty w mieście

Sezon narciarski przepadł w tym roku, ale to nie musi oznaczać zero nart. W wielu miastach możecie wypożyczyć biegówki i spędzić dzień lub wieczór na specjalnie wyznaczonych trasach. Wyjątkowe tej zimy piękne, białe widoki, to zdecydowanie mocno romantyczny klimat. Wybierając wieczorną trasę przygotuj pochodnie – niezapomniany nastrój gwarantowany.

Degustacja win

Czy wiesz, że w Polsce jest prawie 300 producentów win? Zorganizuj swojemu partnerowi wyjątkową degustację win z naszych winnic. Oczywiście z dodatkiem najlepszych serów, wędlin lub w połączeniu w pysznym jedzeniem, zamówionym z ulubionej restauracji. Polskie wina i cydry możecie kupić w wielu restauracjach i małych, specjalistycznych sklepach. Do tego świece, na koniec gorąca kąpiel. Czujecie ten klimat.

Turysta w swoim mieście

Chyba wszyscy odczuwamy wielki brak podróży. Tych dalekich w ciepłe destynacje i tych bliskich po naszym kraju. W tych dziwacznych czasach możesz zostać turystą w mieście, w którym mieszakach. Założę się, że możesz się miło zaskoczyć. Przygotuj najbardziej atrakcyjną trasę, poszukaj ciekawej wystawy lub pięknych zabytków i zaopatrzony w aparat na kliszę, zabierz swoją druga połówkę na wycieczkę.

źródło: Nathan Dumlao

Covidowe walentynki nie muszą być nudne, nawet dla tych zapominalskich. No dobrze, Panowie i Panie, zabierajcie się do roboty! Życzę Wam bardzo przyjemnego dnia!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Food