AnimeListaNaszym zdaniemOd redakcji

5 Cyberpunkowych Anime, które warto zobaczyć

-

4 min czytania

Pamiętasz czasy, kiedy nie pozwalano Ci oglądać anime, a Ty się dziwiłeś, bo to „tylko” bajka?

Wiele tytułów idealnie wpasowywało się w wasze gusta, ale przemoc i ilość krwi powodowały, że rodzice kręcili nosem. Na szczęście teraz jesteście dorośli, więc nikt wam nie powie co macie robić. Jeśli nie jesteście, to oczywiście w dalszym ciągu nie możecie ich oglądać. 😉

Poniżej przedstawiam wam 5  anime gatunku cyberpunk. W tym zestawieniu pominąłem te najbardziej znane jak Akira czy Ghost in the Shell. Będzie przyszłościowo, krwiście i z dużą ilością adrenaliny.

A.D. Police (1990)

AD Police Plakat z filmu

AD Police Plakat z filmu

W niedalekiej przyszłości, roboty i ludzie tworzą harmonijne społeczeństwo. Niestety błąd w oprogramowaniu Boomerów (tak nazywane są cyborgi), sprawia, że zaczynają one wariować. Głównym bohaterem jest policjant, na początku jeszcze z tradycyjnej jednostki, który przy pomocy partnera — hackera, próbuje dojść do sedna sprawy.

 

Angel Cop (1989)

Angel Cop okładka DVD

Angel Cop okładka DVD

Sześcioodcinkowe anime stworzone przez Ichiro Itano, którego akcja dzieje się pod koniec XX wieku. Główna bohaterka You należy do elitarnej jednostki policji, mogącej działać poza prawem. Nie zważając na ścielące się ciała, policjantka rusza do walki z komunistyczną grupą terrorystyczną Red May. Kiedy jednak okazuje się, że wszyscy z grupy nie żyją, dowiaduje się, że nie tylko ona na nich polowała.

Black Magic M -66 (1987)

Black Magic M-66 plakat z filmu

Black Magic M-66 plakat z filmu

To anime na podstawie mangi o tym samym tytule stworzył Masamune Shirow. Nazwisko możecie kojarzyć, bo jest to twórca Ghost in the Shell. Jednak zanim napisał klasyk gatunku, powstał Black Magic. Historia opowiada o dziennikarce, która próbuje ochronić młodą dziewczynę przed cyborgiem stworzonym przez jej dziadka, wojskowego naukowca.

Wicked City (1987)

Wicked City Plakat z filmu

Wicked City Plakat z filmu

Tutaj mamy połączenie cyberpunku i świata nadprzyrodzonego. W końcówce XX wieku przenikają się dwa światy, ludzi i istot z piekła rodem. Specjalna jednostka o nazwie Black Guard strzeże obywateli przed demonami. Głównym bohaterem o podwójnym życiu jest Renzaburo Taki sprzedawca za dnia, natomiast w nocy staje się agentem strażników.

Genocyber (1994)

Genocyber Plakat z filmu

Genocyber Plakat z filmu

Animacja na podstawie mangi, która skończyła się po jednym tomie. Nawet jak na kreskówkę Genocyber może poszczycić się brutalnością. Historia opowiada o dwóch siostrach, będących eksperymentem medycznym szalonego naukowca. Chce on stworzyć najpotężniejszą broń na świecie. Udaję mu się to poprzez połączenie obu sióstr. Więcej nie zdradzę, obejrzyj sam.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Anime