4 min czytania

W tej serii przedstawimy wam zarówno klasyki gatunku, jak i współczesne anime. Jeśli jesteście fanami, to pewnie je znacie. Jak to wasz pierwszy raz to czeka was ostra jazda bez trzymanki.

Akira(1988)

Akira

Akira Poster

Gatunek: Akcja, SciFi, Horror

Akira autorstwa Katsushiro Otomo, przeniesiona ze stron mangi na duży ekran stała się momentalnie klasyką gatunku. Historia toczy się w Neo Tokyo, mieście odbudowanym po wybuchu energii nieznanego pochodzenia. Główną postacią jest Kaneda, szef motocyklowego gangu, który nie dość, że walczy z innymi gangami, to jeszcze krzyżuje plany generałowi tajnej jednostki badawczej i wpada w sieć spiskowców przeciw rządowi. Warto zapoznać się, zwłaszcza że na 2021 rok zaplanowano wersję filmową w reżyserii Taika Waititiego.

Ghost in the Shell (1995)

GitS Poster

GitS Poster

Gatunek: Akcja, Scifi, Psychologiczny

Jest rok 2029. Przyszłość, w której ludzie mogą wymienić praktycznie każdą część ciała na cybernetyczną. W mieście Niihama (stworzone na podstawie Hongkongu) sekcja 9, składająca się ze zmodyfikowanych ludzi, jak i tych bez wszczepów, pod przywództwem Major Kusanagi zapobiega aktom terroru, przestępstwom cybernetycznym i innym. Tym razem ich przeciwnikiem jest hacker „The Puppetmaster” – w tym mrocznym cyberpunkowym świecie nic nie jest takie, jak się wydaje.

Armitage III Polymatrix(1997)

Armitage III

Armitage III – Poster

Gatunek:Scifi, Akcja

W niedalekiej przyszłości, kiedy to ludzie skolonizowali marsa, a maszyny są częścią społeczeństwa. Ross Sylibus(Kiefer Sutherland) przybywa na planetę, aby wspomóc tamtejszy wydział policji. Nie spodziewał się, że trafi od razu na walkę pomiędzy ludźmi a robotami przypominającymi ludzi. Jest tu wszystko, czego fani cyberpunka szukają.

Ninja Scroll (1993)

Ninja Scroll

Ninja Scroll Poster

Gatunek: Przygodowy, Historyczny, Akcji, Horror

Jubei, ronin, który podróżuje przez Japonię zdany na siebie i za nic mający intrygi oraz walkę klanową wielkich Panów. Wpada w sam środek spisku, kiedy to spotyka kunoichi (kobietę zabójcę) pomagając jej w zdobyciu pieczęci posiadającej magiczną moc. W latach 90., dzieciaki na podwórkach bawiły się w Ninja Scroll, a taśmę pożyczano sobie nawzajem.

Lupin III: The Castle of Cagliostro (1979)

Lupin III

Lupin III – Poster

Gatunek: Przygoda, komedia, akcja

Arsen Lupin jest światowej sławy złodziejem poszukiwanym przez interpol, a żadna przeszkoda nie odciągnie go od celu. Kiedy pewnego razu obrabia bank, szybko orientuje się, że jego łup to fałszywe banknoty. Tak dobrze zrobione fałszywki sprawiają, że nasz bohater postanawia sprawdzić, skąd się biorą. Trafia do królestwa Cagliostro i powoli odkrywa tajemnice banknotów oraz skarb znacznie bardziej wartościowy niż pieniądze.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Anime