News

Czatowanie przez Battlenet stało się łatwiejsze! Zmiana w globalnym systemie społecznościowym! Sprawdź!

-

2 min czytania

Jak zapewne wiecie, platforma Blizzarda jest o wiele uboższa od swoich konkurentów, np.: Steam, Origin. Różni się także pod względem systemu globalnej komunikacji międzyregionalnej. Wczoraj twórcy postanowili wprowadzić małe zmiany.

Wczoraj studio Blizzard, postanowiło udostępnić skromną aktualizację, która pozwala na czatowanie z graczami z całego świata. Do dzisiaj mogliśmy rozmawiać tylko ze znajomymi z naszego regionu, np.: Europy. Jednak teraz po wejściu aktualizacji możemy zaprzyjaźnić się z graczami,  z innej części świata, np.: z Azji lub Stanów Zjednoczonych. 

O wypuszczeniu łatki poinformował nas portal Wowhead.com, który zajmuje się publikowaniem informacji na portalu, poświęconym grze World of Warcraft. Poniżej przedstawiamy zrzut ekranu z zawartą informacją:

Z informacji z powyższego screena wynika, że każda osoba dodana do naszej listy znajomych będzie posiadała pod swoim pseudonimem oznaczenie regionalne, tuż obok znaczka aktywności w grze. 

Niestety, bardzo przykrą wiadomością jest to, że Blizzard odgradza swoją społeczność niewidzialnymi barierami, w postaci blokad regionalnych w grach studia. Co można zauważyć, grając w mniejszych społecznościach.

Przynajmniej możemy cieszyć się z tego, że Blizzard powoli zaczyna rozumieć pojęcie globalizacji społeczeństwa gamingowego na całym szczeblu. Mała ciekawostka jest to, że Chiny nadal są całkowicie odcięte od wszystkich regionów i nie otrzymają wyżej wymienionej aktualizacji w przyszłości. Na pewno to nikogo nie dziwi, że ten akurat to państwo nie chce współpracować do końca z amerykańskimi spółkami. 

Reasumując, Blizzard powoli stara się rozumieć potrzeby graczy. Co więcej, taka aktualizacja pokazuje, że firma chce otworzyć się na globalną społeczność gamingową, która w przypadku ich twórczości jest ogromna.

A czy wam podoba się nowa aktualizacja platformy? Za co lubicie gry Blizzarda? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod artykułem.

Czytaj też: “Elden Ring” otrzyma tryb multiplayer dla czterech graczy

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii News