GamingIndie GamingLista

10 najlepszych tytułów Indie w 2020

-

6 min czytania

2020 dobiegł końca. Był to wspaniały rok, nie zapomnę go nigdy- jak mawiał klasyk. Branża gier przeżywała rozkwit, a w szczególności studia Indie.

Poniżej prezentuję subiektywną listę 10 gier Indie. Znajdą się tutaj tytuły wydane wcześniej, ale doskonale się sprzedające. Dodatkowo są tu nowe produkcje i takie, które po wielu latach zostały zakończone. Zapraszam na listę 10 gier Indie, na które warto zwrócić uwagę.

Hades by Supergiant Games

Hades by Supergiant Games

Hades

Wydana przez Supergiant Games stała się od razu hitem. Zebrała doskonałe recenzje. Ten roguelike action RPG to połączenie poprzednich gier studia, aby powstał wyjątkowy produkt. W grze wcielamy się w syna Hadesa, który próbuje uciec z Tartaru. Po drodze mamy okazję rozmawiać z pozostałymi bogami Olimpu i przedzierać się przez dziesiątki wrogów. Wszystko to w izometrycznym rzucie, okraszone fantastyczną komiksową grafiką.

Fall Guys: Ultimate Knockdown

Fall Guys: Ultimate Knockdown

Fall Guys

Fenomen jednego sezonu, ale nie można przejść obojętnie. Miliony osób zakochały się choćby na moment w tych nieporadnych ludzikach walczących o bycie najlepszym. Takiego battle royale świat gier jeszcze nie widział. Życie tej gry jednak nie trwało długo. W ciągu dwóch miesięcy liczba grających jednocześnie na platformie steam zmalała z setek tysięcy do kilkunastu.

grafika z gry among us

grafika z gry among us

Among Us

Kolejny fenomen na liście. Gra o dziwo nie powstała w 2020, a już wcześniej, bo w 2018 roku. Podczas jej premiery nie zdobyła takiego rozgłosu, ale pomogła jej zdecydowanie pandemia. Pomimo utraty wielu graczy, miodność sprawia, że wciąż ma wielu fanów i jest chętnie streamowana na Twitchu. Jeśli o niej nie słyszeliście, to najlepiej tę grę można opisać jako „mafię w kosmosie”. Tak jak w szkole najlepiej gra się ze znajomymi.

HyperParasite

HyperParasite

HyperParasite

Tytuł, który specjalnie nie przebił się do świadomości graczy, ale jest zdecydowanie wartym pogrania. Ten shooter stylizowany na lata 80. jest prawdziwym wyzwaniem nawet dla wytrawnych graczy. Kontrola dostosowana do pada, gdzie jedną gałką chodzimy, a drugą strzelamy, sprawia wiele satysfakcji. Każdy pokój, który oczyścimy z przeciwników to podniesienie adrenaliny i uczucie satysfakcji.

Kentucky Route Zero

Kentucky Route Zero

Kentucky Route Zero

Ta gra typu point and click stworzona została przez Cardboard Computers, a wydana przez Annapurna Interactive. Pierwsza raz o tej grze można było przeczytać już w 2011 roku na kick starterze, jednak wydana została dopiero dziewięć lat później. Kentucky Route Zero to historia kierowcy ciężarówki imieniem Conway i dziwnych ludzi, których spotyka, gdy próbuje przekroczyć fikcyjną Szosę Zero w Kentucky, aby dokonać ostatecznej dostawy dla firmy zajmującej się antykami, dla której pracuje.

Across the Grooves

Across the Grooves

Across the Grooves

Ten tytuł to raczej interaktywny komiks, w którym twoje decyzje wpływają na rozgrywkę. Alice prowadzi spokojne życie. Jest w długotrwałym związku, ma stabilną pracę biurową i ładne mieszkanie w centrum Bordeaux. Pewnego dnia Ulysse, jej była kochanka, wraca do jej życia dzięki starej płycie winylowej, którą otrzymuje pocztą. Kiedy Alice kładzie płytę na gramofon, zostaje wrzucona z powrotem do własnej przeszłości, zmuszona do ponownego przeżycia dawnych wydarzeń. Kiedy wraca do teraźniejszości, nie wszystko jest takie, jakie zostawiła.

Risk Of Rain 2

Risk Of Rain 2

Risk of Rain 2

Ten shooter z perspektywy trzeciej osoby to kontynuacja gry z 2013 roku. Kierujemy rozbitkiem na obcej planecie. Poprzez zbieranie skrzyni i minerałów staramy się wydostać z nieprzyjaznego środowiska. Co ciekawe gra obsługuje multiplayer do czterech osób.

Neversong

Neversong

Neversong

Kolejna gra z Kickstartera. Tym razem Neversong, który zmienił nazwę z Once Upon a Coma. W teorii jest to sequel gry na flasha o nazwie Coma, jesdnak gra jest indywidualnym tworem. W grze wcielamy się w Peeta, chłopaka, kóry budzi się ze śpiączki i orientuje, że jego miasteczko nie jest takie, jak było. Zostało opanowane przez dzieciaki, a dorośli gdzieś zniknęli. Historia brzmi znajomo.

Signs of the Sojourner

Signs of the Sojourner

Signs of the Sojourner

W tej kreskówkowej grze nawigujemy poprzez związki i kontakty między ludzkie za pomocą tali kart. Świat przypomina nasz z nutą abstrakcjonizmu. Nie jest to klasyczny deck builder, ponieważ karty odzwierciedlają nasz charakter jako postaci. Za każdym razem jak wybierzemy inną talię kart to otrzymamy inną narrację gry.

Formula Retro Racing

Formula Retro Racing

Formula Retro Racing

Na koniec perełka dla miłośników wyścigów i gier retro. Ten, zdawałoby się prosty symulator wyścigów, jest niezwykle wciągający, a zarazem stanowi niemałe wyzwanie dla graczy dlatego jak jeszcze nie grałeś, to zdecydowanie powinno to znaleźć się w Twojej bibliotece.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming